La Gomera

Każdy kto jest na Teneryfie dłużej niż tydzień powinien popłynąć na Gomerę. Wyspa absolutnie warta odwiedzenia, najlepiej z choć jednym noclegiem. Spokój, cisza, przepiękne krajobrazy, setki kilometrów ścieżek spacerowych i magiczne lasy, które trudno w zasadzie opisać, bo trzeba się po nich przejść samemu.

Rejs na Gomerę z Teneryfy zajmuje tylko 50 minut, tutaj możecie znaleźć bilety. Po wyspie najłatwiej poruszać się swoim samochodem więc jeśli nie zabieracie go z Teneryfy to najlepiej wynająć auto w San Sebastian, bo tam przypłyniecie. Przykładowy i sprawdzony wynajem auta znajdziecie tutaj.

Co do noclegów to wszystko zależy czego oczekujecie, ale polecam trzy główne obszary: klimat hipi i sporo słońca – Valle Gran Rey; klimat małego lokalnego miasteczka – Agulo; klimat zielonej  górskiej doliny – Hermigua. My tym razem zdecydowaliśmy się właśnie na trzecią opcję. Jeśli też ją wybierzecie to koniecznie sprawdźcie Apartamenty Los Telares (link tutaj) – śniadania do łóżka, piękne widoki z każdego pokoju, strefa relaksu, spokój i cisza.

Gomerę można objechać w jeden dzień, ale cała magia wyspy to właśnie brak zbędnego pośpiechu, powolne spacery, czas na podziwianie krajobrazów i zwolnienie tempa. Według nas zobaczyć las El Cedro, wejść na którykolwiek ze szlaków w Parku Narodowym Garajonay, zdobyć najwyższy szczyt wyspy Garajonay (1487m n.p.m., spacer 30 min z parkingu), gdzie przy dobrej pogodzie zobaczycie Teneryfę z majestatycznym Teide w tle. Na naszej prywatnej liście najciekawszych miejsc jest także spacer po Agulo, kawa i ciasto w niesamowicie położonej restauracji Mirador de Abrante, no i wizyta w Valle Gran Rey :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *