Wąwóz Masca

Malowniczo położona wioska Masca to punkt startowy na spacer wąwozem o tej samej nazwie. Już sama trasa do wioski jest atrakcją – wąska droga zaczynająca się w Santiago del Teide, pnie się ostro w górę, aby na sam koniec, po przekroczeniu przełęczy, opaść serpentynami w stronę wioski. Ostre zakręty, wąska droga i piękne widoki gwarantują emocje już na samym początku. Można poprzestać na spacerze po wiosce, ale największą atrakcją tego rejonu jest zejście wąwozem w stronę morza. W Masce możecie jeszcze coś zjeść lub napić się kawy przed rozpoczęciem zejścia. Początek szlaku znajdziecie klikając tutaj. Pamiętajcie, że to niby tylko 600 m n.p.m., ale pogoda w Masce może zdecydowanie różnić się od tej z plaży na południu wyspy. Warto więc zabrać ze sobą coś cieplejszego.

W zasadzie na szlaku nie można się zgubić, choć droga czasem rozwidla się, ale po chwili łączy się w tę samą ścieżkę. Na zejście spokojnym tempem wraz ze zdjęciami trzeba przeznaczyć 2 do 3h (oczywiście da się zejść i w 1,5h, ale przeważnie idąc w dół robi się zdjęcia itp). Na końcu wąwozu jet plaża, gdzie można odpocząć, a jak ma się trochę szczęścia to i spotkać Pana sprzedającego zimne piwo. Tak czy siak wodę i jakiś prowiant trzeba mieć swoją bo po drodze nie ma możliwości dokupienia niczego. Do góry idzie się mniej więcej tyle samo co w dół, bo zdjęcia już zrobione i jakoś tak zawsze chce się być już szybciej ;)

Pamiętajcie, że trasa wąwozem nie należy do najłatwiejszych, odradzam ją zdecydowanie rodzicom z małymi dziećmi bądź osobom mającym problemy z kolanami lub koordynacją ruchową. Jest sporo momentów, gdzie trzeba podeprzeć się ręką, zeskoczyć lub przekroczyć spory głaz. Do tego należy wziąć pod uwagę fakt, że dla niektórych przewyższenie 600 m może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Sporo osób pokonuje jednak trasę tylko w jedną stronę, wracając z plaży łódką do Los Gigantes. Bardzo ważne jest jednak upewnienie się tego samego dnia rano czy łodzie danego dnia kursują,  no i czy macie kogoś kto zawiezie Was do Masca i odbierze z Los Gigantes. Przykładowe strony z cenami i godzinami łodzi tutaj i tutaj. Można również dotrzeć do tych miejsc komunikacją miejską, ale wiąże się to z kilkoma przesiadkami w zależności, gdzie jesteście zakwaterowani. Inną opcją jest wykupienie wycieczki, jednakże to z kolei związane jest ze sporym marnotrawieniem czasu na przejazdy po hotelach, zbieraniu osób, umawianiu się na konkretne godziny itp.

Udanego spaceru!

J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *