Padang Bai

Rzeczy spakowane, bus zamówiony i już godzinę później jesteśmy w pięknym Padang Bai, tuż obok plaży, gdzie kolejne dni spędzamy na odkrywaniu okolicznych spotów nurkowych, tylko we dwoje. Tak więc podsumowując zrobiliśmy sobie wakacje na wakacjach i muszę przyznać, że o dziwo nawet tak się właśnie czuliśmy, zupełnie odcięci od codziennego życia w Sanurze! (:

DSC_0218

DSC_0211

DCIM110GOPRO

Pierwszy dzień spędziliśmy na organizowaniu sprzętu, rezerwowaniu łódki oraz zasłużonym (szczególnie dla Jarka) wypoczynku (; Wynajęliśmy pokoik tuż obok plaży w miejscu, które odkryliśmy wcześniej przyjeżdżając tam na nurkowania ze szkółki. Szczerze mówiąc trochę tam utknęliśmy, ale tylko dlatego, że spełniało nasze wszystkie potrzeby – pyszne jedzenie, spokój i cisza, a dodatkowo antresola z widokiem, na ocean i plażę, z hamakiem i leżakami idealnymi do odpoczynku po dniu pełnym wrażeń pod wodą. I tym właśnie sposobem spędziliśmy prawie 5 dni śpiąc, nurkując, jedząc i odpoczywając.

DCIM110GOPRO

DCIM110GOPRO

DCIM110GOPRO

Nurkowania w Padang Bai należą do naszych ulubionych. Piękne, bardzo zróżnicowane podwodne spoty, do których płynie się maksymalnie pół godziny, woda co prawda zimna w większości miejsc, ale tuż po wejściu na łódkę rekompensowało nam to ostre, ciepłe słońce, które błyskawicznie nas ogrzewało. Nie tylko mieliśmy szczęście zobaczyć niesamowite stworzenia, rafy koralowe, wrak statku, łódź podwodną czy jaskinie z rekinami, ale szczególnie, w końcu po długim, długim czasie mieliśmy okazję nurkować razem i to zupełnie sami!

DCIM110GOPRO

DCIM110GOPRO

DCIM110GOPRO

Niestety jak to zawsze bywa, 5 dni minęło bardzo szybko, ale za to cale dni były tylko dla nas, bez zupełnie żadnych dodatkowych obowiązków! Teraz czeka nas przepakowanie walizek i już za chwile lecimy do Bangkoku, następnie na Ko Lipe, a później do Indii. Po powrocie Jarek będzie kończył swoją praktykę instruktorską, więc następne wspólne nurkowania czekają nas może pod koniec grudnia na Gili? Zobaczymy! Tak czy inaczej na pewno czeka nas dłuższa przerwa w nurkowaniach, także sprzęt chowa się na chwilę do torby (;

Apolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *