O mnie

JAREK

20150422_160457

Podróżowanie to dla każdego coś innego i wcale nie musi być związane z dalekimi wyjazdami. Dla mnie w tym momencie to nadal odkrywanie i poznawanie, próba zrozumienia otaczającej rzeczywistości tej bliskiej i dalszej przez pryzmat historii i aktualnych wydarzeń, ale także zwyczajne przyjemności jak sport, książki, fotografia czy degustacja smaków.

Wszystko zaczęło się w liceum, gdzie dyrektor organizował wyjazdy do Azji dla młodzieży – taka szkoła życia. To tam właśnie idea wyjazdów i wolnych wyborów została mi zaszczepiona. Najpierw jako uczestnik, później przez szereg lat jako opiekun, odwiedzałem różne kraje, już nie tylko w Azji. Następnie studia i urlop dziekański, praca w Szwecji, tylko po to żeby spełnić kolejne marzenie – półroczny wyjazd drogą lądową do Indii i dalej. Nie wiadomo kiedy przerodziło się to w pracę pilota wyjazdów trampingowych w różne rejony świata. Dziś jako pilot w klubie Laurazja, ale również organizator własnych wyjazdów, mam możliwość kontynuowania swojej pasji. Od lipca 2010 roku, w zasadzie mieszkam w Azji, zmieniając mniej więcej co roku kraj, w którym zostaję na dłużej. Daje mi to możliwość nie tylko odwiedzania, ale po prostu bycia i życia w różnych miejscach, daje możliwości spełniania marzeń, ale też zaspokajania ciekawości – jak to jest być w szkółce boksu tajskiego czy w ośrodku medytacji?, jakie przygody przyniesie miesiąc na rowerze na Sumatrze lub jazda motorem przez Filipiny lub Sri Lankę?, co ukrywa podwodny świat?, jak długo wytrzymam na jednej wyspie? lub czy nie jestem za stary na surfing i kitesurfing?

I właśnie o tym jest ten blog – o stylu życia w podróży, poznawaniu świata wszystkimi zmysłami, o kulturach i religiach, o szukaniu inspiracji i spełnianiu marzeń. Do tego wszystkiego sporo informacji praktycznych pomocnych w planowaniu samodzielnych wyjazdów.