Himalajska Suria Namaskara

Zmarznięte stopy i ręce, zimne powietrze przeszywające zatoki. Ubrane na ‚cebulkę’ i półśpiące witałyśmy słońce na szczycie góry w Świątyni Kunjapuri na wysokości 1650 m. Czerpiąc jak najwięcej energii solarnej rozpoczęłyśmy swój drugi dzień wolny podczas szkolenia YTT. Czuję, że moje ciało, umysł i dusza pochłaniają tutaj wszystko jak gąbka. Energia się balansuje, a umysł oczyszcza. Naprawdę warto czasem zatrzymać się na dłuższą chwilę i zastanowić nad tym co mówi nam nasza głowa i nasze myśli.

25_27Cały trening to nie tylko mądrość, która zostaje nam zaszczepiona podczas zajęć, ale także mądrość, która zostaje nam przekazana przez całe społeczeństwo dookoła. Niewiarygodne jak dużą wartością w hinduskiej kulturze jest wdzięczność. Wdzięczność, która pojawia się niezależnie od tego ile się posiada, która wychodzi z potrzeby duszy, a nie zewnętrznego ego. Wdzięczność w świadomości duszy to dziękczynność za wszystko to co się ma, czy ma się tego dużo czy też bardzo niewiele. Każdego dnia podziwiam ich za to, że pomimo wielu przeciwieństw losu szukają w swojej codzienności rzeczy dobrych, lepszych. Dziękują, kłaniają się. Za to właśnie ich podziwiam. Bo czy nie jest to piękne dziękować za to co się ma niż narzekać na to czego się nie ma?

25_22aNasza medytacyjna ścieżka wymaga od nas dużej refleksji. Codziennie w trakcie każdych zajęć kłaniamy się i dziękujemy. Poznajemy w sobie nowe emocje i budujemy nowe przekonania. Wierzę, że wdzięczność jest elementem w drodze do lepszego życia. Czar, który zostaje rzucony na wszelkie nieszczęścia i niepowodzenia oraz lek, który leczy subiektywne stany umysłu, przywraca równowagę, szacunek, bezpieczeństwo i zaufanie do otaczającego nas świata. Prawdziwa wdzięczność pozwala dostrzec w pozytywnym świetle nawet niepomyślne okoliczności. Dlatego dziś jestem wdzięczna za to, że mogłam oddać cześć wschodzącemu słońcu w tak wyjątkowy sposób.

sdsdPozdrawiam z mocno odległego świata,

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *